Lešenie a lešenárske konštrukcie

Lešenie a dokonca rôzne lešenárske konštrukcie sa veľmi často využívajú v oblasti stavebníctva a priemyslu. Ale nie len tam. Dnes poznáme aj niekoľko druhov certifikovaného lešenia, ktoré je možné využívať aj na rôzne reklamné účely (napr. reklamné bannery), športové a kultúrne podujatia (napr. tribúny a pódia na mieru, schody a schodiská, premostenia), pojazdné konštrukcie (napr. pri rekonštrukcii a stavbe lietadiel, lodí, nákladných áut) a podobne.

Na našom trhu, hlavne v oblasti stavebníctva sa dnes môžeme stretnúť s mnohými druhmi lešenia. Rozdiel je samozrejme v cene, za ktorú jednotlivci ponúkajú prenájom a montáž takéhoto lešenia. V druhom, avšak najzávažnejšom poradí sa nachádza bezpečnosť takéhoto lešenia. Čo je podľa nás aj podľa certifikovaných výrobcov lešenia veľká chyba. Pri necertifikovaných typoch lešenia je veľmi odvážne hovoriť o nejakej „bezpečnosti“. My pracujeme iba s certifikovanými druhmi lešenia, ktoré sa používajú presne na to, na čo boli vyvíjané. Typy lešenia, ktoré máme na sklade:

 

Rámové lešenie:

Najviac využívané v stavebníctve a na jednoduché resp. bežné stavebné konštrukcie.

 

All – round lešenie:

Tento typ lešenia najviac využívame v oblasti priemyslu, ale aj na zložité stavebné konštrukcie. Tento typ lešenia je veľmi variabilný čoho dôkazom je fakt, že snáď neexistuje priestor, kde by sa toto lešenie nedalo postaviť resp. využiť. Taktiež práve z tohto lešenia je možné postaviť rôzne tribúny a javiská, veľké premostenia pre akékoľvek účely a podobne.

 

Pojazdné lešenie / Pojazdné konštrukcie:

V preklade lešenie na kolieskach. Ide o lešenie prispôsobené presne podľa požiadaviek zákazníka a samozrejme celé postavené na kolieskach s možnosťou ľahkého presunu danej konštrukcie na menšie vzdialenosti k presne určenému miestu. Takýto typ lešenia sa veľmi často používa pri montáži vzduchových potrubí či klimatizácií v budovách, pri rekonštrukcií lietadiel či lodí a nie len tam. Lešenie je samozrejme bezpečné a vyvíjané presne na takéto účely. Všetko si môžete samozrejme u nás preveriť na základe certifikátov od takéhoto lešenia, prípadne Vám poskytneme kontakt priamo na výrobcu.